Sağlık

Botox uygulaması yaygınlaştıktan sonra alın germe ameliyatları son derece azalmış , yalnızca ileri vakalarda uygulanmaktadır. (Botox ‘tan kendi bölümünde bahsedeceğiz)

Alındaki çizgi ve kırışıklıkların artması, kaşların aşağı gözler üzerine düşmesi bu ameliyatı gerektirir.

Ameliyat genel anestezi altında veya lokal anestezi + medikasyon ile hastanede yapılır. Hasta aynı gün evine dönebilir. Alın tek başına ameliyat edilebileceği gibi yüzün diğer bölgeleri ile birlikte yapılabilen iki yöntemi vardır. Klasik yöntemde saç içinden taç şeklinde bir kesi yapılarak alın gerilir. Endoskopik yöntemde ise yine saçlı deri içinden açılan deliklerden endoskop sokularak alın ve kaşlar gerilir.

Alın germe sonucu kaşlar normal yerine gelir, alındaki kırışıklıklar giderilir, yüze daha genç, daha dinç bir ifade gelir ve yorgunluk ifadesi kalkar. Hasta 1 hafta sonra işine dönebilir.

× DİKKAT! Bu sayfada yer alan bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlı olup, güncelliğini yitirmiş veya değişmiş olabilir. Asla hekimin hastasını muayene etmesi, tanı koyması ve tedavi etmesi yerine geçmez. Burada yer alan bilgilerden kaynaklı doğabilecek problemlerden kesinlikle web sayfamız sorumlu tutulamaz. Sayfaya giren herkes bu maddeleri kabul etmiş sayılır.